Trzeba mieć plan i elastycznie do niego podejść
rozmowa | Anna Wygaś, kierownik oddziału, i Mateusz Bazydło, menedżer Zespołu SSC/BPO z HRK
Rynek pracy bardzo szybko ewoluuje, transformacja cyfrowa nabiera tempa, a w ślad za nią zmieniają się modele, metody pracy, ale także zapotrzebowanie na pracowników. Z raportu World Economic Forum „The Future of Jobs Report 2020" wynika, że aż 50 proc. pracowników będzie musiało się przekwalifikować do 2025 r. Czy w dobie tak szybkich zmian planowanie kariery ma jeszcze sens?
Anna Wygaś: Planowanie kariery było, jest i będzie bardzo istotne. Powinno zaczynać się bardzo wcześnie, już na etapie wyboru studiów. Rynek pracy bardzo mocno się rozwija, szczególnie teraz po pandemii. Firmy poszukują pracowników na wszystkie możliwe stanowiska, chcąc nadgonić straty z poprzedniego roku. Często napotykają problemy. W pędzie zdobywania wyższego wykształcenia brakuje na rynku osób mających tzw. fach w ręku, firmy miewają trudności z obsadzeniem specjalistycznych lub fizycznych stanowisk w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta